Studie voor Diepsloot
Project informatie
- Thema: Maatschappij & Welzijn
- Resultaat:
- Wat:
- Wie:
- Waar:
- Waarom:
- Wanneer:
- Uitvoering idee:
- Aanleiding:
- In de zomer van 2009 heb ik als leerkracht een zeer bijzondere ervaring opgedaan in Zuid-Afrika. Ik verbleef in een opvanghuis opgezet voor kansarme kinderen uit Johannesburg. Ik hielp voornamelijk mee in het huishouden en begeleidde kinderen met hun huiswerk. Tijdens deze werkzaamheden heb ik Bonolo leren kennen. Een zeer innemend meisje van 18 jaar die mij toeliet in haar leefomgeving. Een sterk, spiritueel en energiek persoon die ondanks alle dagelijkse beslommeringen een doel voor ogen heeft: verschil willen maken in de maatschappij door het behalen van een schooldiploma, persoonlijke ontwikkeling en een goede baan. In mijn ogen staat zij symbool voor alle kinderen.
- Omschrijving:
- Het is hartverscheurend te zien dat zoveel slimme kinderen na het behalen van hun middelbare schooldiploma terugvallen in lichamelijke arbeid en de zorg voor hun ouders en broertjes en zusjes. Ik wil er daarom voor zorgen dat gemotiveerde scholieren uit deze desbetreffende wijk in Johannesburg, te weten Diepsloot, kunnen gaan studeren na de middelbare school. Om te mogen studeren op de universiteit is financiele hulp van buitenaf nodig en dat is precies waar ik me hard voor wil maken.
- Doel:
- Mijn doel is om afgestudeerde middelbare scholieren uit Diepsloot te laten doorstuderen. Er zijn al heel veel stappen genomen om de toekomst van deze kinderen te veranderen. Ik weet dat de laatste link naar ware verandering verdere scholing is. Nu gaan deze kinderen na de middelbare school vaak meteen aan het werk. Dit zijn in de meeste gevallen banen voor laaggeschoolden. Examenkandidaten zijn doorgaans getalenteerd, gemotiveerd en gericht op verbetering van hun toekomst. Ik weet zeker dat met financiele steun en de juiste educatieve begeleiding de toekomst van deze kinderen veilig gesteld kunnen worden en zij daardoor HET verschil kunnen maken!
- Links:
http://studentbonolo.hyves.nl/
studentbonolo.hyves.nl
- Extra:
- Nog geen 15 jaar geleden is Diepsloot begonnen als een tijdelijk en relatief kleinschalig woningbouw project voor een beperkt aantal mensen. Inmiddels wonen er zo’n 150.000 mensen voornamelijk in kleine zelfgemaakt sloppenhuisjes van 2 bij 3 meter. De helft van de bevolking is werkeloos en heeft nu geen zicht op een betere toekomst.
Gelukkig is Diepsloot geen ‘vergeten’ plek op deze wereld. Lokale mensen steken veel energie in deze wijk om de leefomstandigheden te verbeteren. Dit gebeurt onder andere door voedsel- en scholingsprojecten. Hierbij krijgen zij ondersteuning van ‘westerse’ initiatieven van klein tot groot. Basis is en blijft echter de kracht en de levensenergie van de lokale bevolking om hun eigen situatie te verbeteren. Bonolo is één van de jonge vrouwen die binnenkort haar middelbare school met goed resultaat gaat afronden. Helaas blijft het daar vaak dan bij voor meiden zoals zij. Veel komen uiteindelijk toch vaak terecht in bijvoorbeeld het huishouden of bij eenvoudige handenarbeid. Simpelweg omdat het werkaanbod laag is voor jonge vrouwen met een middelbare schooldiploma.
Het hoeft echter niet zo te zijn. Bonolo staat symbool voor al die meiden in Diepsloot die het verschil kunnen maken. Zij heeft de capaciteiten, het enthousiasme en de energie om te laten zien dat het anders kan. Een universitaire opleiding stelt haar in staat om haar dromen te verwezenlijken. Niet alleen voor zichzelf, maar juist ook als voorbeeld voor al haar leeftijdsgenoten in Diepsloot. Scholieren zoals zij zijn de toekomst van Diepsloot.
Activiteiten in Studie voor Diepsloot
- kimberley1 heeft gestemd op Studie voor Diepsloot | 282 dagen geleden
- Willy Goethals heeft gestemd op Studie voor Diepsloot | 283 dagen geleden
- de baere vera heeft gestemd op Studie voor Diepsloot | 285 dagen geleden
- mamier heeft gestemd op Studie voor Diepsloot | 287 dagen geleden
- nonnaanis1967 heeft gestemd op Studie voor Diepsloot | 294 dagen geleden
Team (1)
Deelnemers (0)
Er zijn geen deelnemers voor dit project.

