Face This t-shirts: DRAAG bij aan onderwijs in de 3e wereld!

Nieuws

  1. Face This organiseert 1e editie Haute Schoolture

    door: josvanderhoekwoensdag 26 mei 2010 22:09
    2 juli kun je voor de eerste Haute Schoolture editie terecht in de Catwalk (Rotterdam). Tijdens dit speciale event presenteert Face This haar nieuwe T-shirt collectie. Onder andere Steve Rachmad, Estroe, Taras van de Voorde en Monica Electronica zorgen, gehuld in de nieuwe collectie, voor de muzikale omlijsting. En Estroe en Taras produceerden zelfs een unieke track voor Haute Schoolture. De eerste 50 bezoekers krijgen de kans om zelf een officieel Face This T-shirt te ontwerpen. De opbrengsten van Haute Schoolture gaan naar onderwijs in Indonesië. Meer info vind je op onze Facebook page. Laat gelijk weten of je er ook bij bent!
  2. Wat gebeurt er met 't geld van je Face This T-shirt?

    door: josvanderhoekwoensdag 10 maart 2010 13:39
    Wat is het hard gegaan... In slechts 1 jaar tijd hebben we genoeg Face This T-shirts verkocht om een compleet extra schoolgebouw voor de Indonesische basisschool Duduk Atas te bouwen! Dit is de school waar de tekeningen van onze T-shirt prints getekend zijn. Op onze website houden we een blog bij waar je per week kunt lezen wat de voortgang van de bouw is. En het gaat onwijs snel: de fundering ligt er al en de muren staan hier al op. Heb je een Face This T-shirt? Dan mag je rete trots op jezelf zijn! Want zonder jouw goede kledingsmaak, hadden de leerlingen van Duduk Atas nog steeds in de buitenlucht les gekregen!
  3. Win Face This T-shirts en doe mee aan de Benefiet Collage!

    door: josvanderhoekzaterdag 2 januari 2010 11:10
    Heb je een Duurzaam Voornemen voor 2010? Stuur die dan naar team@voordewereldvanmorgen.nl want de meest originele voornemens winnen een uniek Face This T-shirt. Face This T-shirts zijn zo bijzonder omdat de tekeningen gemaakt zijn door basisschoolleerlingen uit ontwikkelingslanden. De opbrengst van de T-shirts gaat direct terug naar de school waar de tekeningen gemaakt zijn. Op www.facethis.nl vind je meer info. Heb je een Face This T-shirt gewonnen? Doe dan gelijk ook mee aan de allereerste Benefiet Collage van Nederland die Face This organiseert. Onder andere Giel Beelen, Georgina Verbaan, Egbert-Jan Weeber en Tygo Gernandt gingen je al voor. Voor meer details check je eveneens de website: www.facethis.nl
  4. Face This verstopt t-shirts in 4- en 5-sterren hotels

    door: josvanderhoekdinsdag 3 november 2009 19:50
    De charitatieve t-shirtlijn Face This verstopt tijdens de HotelWeek haar t-shirts in de kamers van 4- en 5-sterren hotels. Op deze shirts zijn tekeningen verwerkt die gemaakt zijn door leerlingen uit ontwikkelingslanden. De winst van elk shirt gaat terug naar de school van deze leerlingen. De HotelWeek heeft Face This gevraagd een speciaal HotelWeek t-shirt te ontwerpen. De opbrengst van dit unieke t-shirt, gaat terug naar de Indonesische basisschool Duduk Atas. Face This bestaat nu bijna een jaar en verwierf deze zomer landelijke bekendheid. Op eBay veilde de t-shirtlijn namelijk unieke kunstwerken die geblinddoekt waren geschilderd door Nederlandse sterren als Candy Dulfer en Giovanca. 'Van de zomer waren het de bekende muzikale sterren van de Nederlandse popmuziek. Nu zijn het de 4- en 5 sterren van de HotelWeek die beter onderwijs in ontwikkelingslanden mogelijk maken', aldus Jos van der Hoek, mede-initiatiefnemer van Face This. Draagvlak De HotelWeek wil met deze actie haar gasten een gratis attentie geven. Maar tegelijkertijd wil het hiermee bijdragen aan onderwijs in ontwikkelingslanden: 'We vinden het fantastisch wat Face This doet. Met deze actie willen wij onder onze gasten letterlijk en figuurlijk draagvlak creëeren voor het werk van Face This', aldus Remco Hofstede, managing partner van de HotelWeek. Gelimiteerde oplage Het exclusieve ontwerp is in een gelimiteerde oplage van 50 t-shirts uitgebracht. Dit betekent dat 50 gasten van de HotelWeek een Face This t-shirt in hun hotelkamer kunnen aantreffen. Tijdens de HotelWeek kan voor ¤25,- en ¤35,- respectievelijk een 4- en een 5-sterrenhotelarrangement geboekt worden. Reserveren kan sinds gisteren t/m aankomende dinsdag 10 november via www.hotelweek.nl. De HotelWeek vindt plaats van 1 t/m 10 januari 2010.
  5. Artikelen over Face This

    door: josvanderhoekdonderdag 10 september 2009 20:49
    Onverwacht maar meer dan welkom! In de 9 maanden dat we nu bezig zijn zijn er flink wat artikelen over onze t-shirts geschreven. Hier vind je de artikelen van onder andere NRC.next, Metro, Viva, NRC.next.nl, Trouw.nl, Nu.nl, Telegraaf.nl en RTLBoulevard.nl. Hier vind je een wat uitgebreidere selectie van artikelen.
  6. Candy Dulfer en Giovanca schilderen voor Face This

    door: josvanderhoekdinsdag 1 september 2009 17:59
    Sinds gisteravond worden op veilingsite E-bay twee schilderijen geveild, die geblinddoekt zijn geschilderd door onder andere Candy Dulfer, Giovanca en Flinke Namen. De opbrengst van deze 'oogverblindende' kunstwerken gaat naar Face This, een charitatieve T-shirtlijn, waarvan de prints getekend zijn door basisschoolleerlingen uit ontwikkelingslanden. De blinddoek, als beperkende factor, symboliseerde het ontbreken van tekenmaterialen voor basisschoolleerlingen in ontwikkelingslanden. Candy Dulfer, Giovanca, de bandleden van Flinke Namen en rapper GMB staan bekend om hun muzikale creaties. Maar deze week kunnen op veilingsite E-bay ook hun beeldende kunsten bewonderd en eventueel aangekocht worden. Na hun optreden tijdens het Bruisend Park festival in Rotterdam, werden de artiesten door Face This gevraagd om geblinddoekt een gezichtje te schilderen. Blinddoek Door de blinddoek konden de artiesten geen beroep doen op hun tekenvaardigheden. "Hierdoor verplaatsten ze zich even in de positie van de Indonesische basisschoolleerlingen die de prints van onze shirts tekenden. Zij zijn op creatief vlak nog niet zo ver ontwikkeld. En dat komt omdat ze er simpelweg de materialen niet voor hebben. De blinddoek van de artiesten staat dus symbool voor het ontbreken van dat lesmateriaal," aldus Jos van der Hoek, een van de initiatiefnemers van Face This. Online veiling Een week lang kan er op E-Bay geboden worden op de twee schilderijen, die ook gesigneerd zijn door de makers. Het eerste doek, van de hand van Candy Dulfer, toont een blij gezicht in het groen. Het tweede portret is abstracter, rood en gemaakt door de rappers van Flinke Namen, zangeres Giovanca en rapper GMB. Giovanca voorzag haar tekening bovendien van kettingen en een hoofddoek. Het startbedrag van beide doeken is ¤ 58,50. Dit is de prijs van 3 Face This T-shirts die ¤ 19,95 per stuk kosten. Over Face This Face This t-shirts bevatten prints die zijn opgebouwd uit tekeningen van basisschoolleerlingen uit ontwikkelingslanden. De opbrengst van de shirts gaat direct terug naar de scholen waar de tekeningen gemaakt zijn. Zo dragen de leerlingen bij aan hun eigen onderwijs. De collectie van dit moment bevat tekeningen van een Indonesische basisschool. Op www.facethis.nl is meer info over de T-shirts te vinden.
  7. Terima kasih, Duduk Atas!

    door: josvanderhoekdinsdag 21 juli 2009 15:33
    Ze wil dat de school een stuk schoner wordt, alle vakken vindt ze even boeiend en later wordt ze dokter. Sri Rahmawati is nog maar 12, maar al heel serieus. Tijd voor spelen heeft ze dan ook niet. Want na schooltijd moet er huiswerk gemaakt worden en helpt ze in de huishouding. Niet alleen Sri, maar al haar klasgenootjes zijn erop gebrand het maximale uit hun schooltijd te halen. Vandaag, tijdens ons laatste bezoek aan de basisschool hebben we diverse kinderen en leraren geinterviewd. De uitgebreide versies hiervan vind je binnenkort op onze website. Inclusief film- en fotomateriaal. Na de interviews werden de pennen, stickers en schriftjes door de leraren uitgedeeld. Onder luid gejuich werden ze gretig in ontvangst genomen. Een mooier bedank hadden we ons niet kunnen wensen. Al zwaaiend met hun schriftjes namen we uiteindelijk afscheid. 'n Prachtig gebaar, maar voor ons best even een lastig momentje. De kids zullen we nu een tijd niet meer zien. En dat is jammer want de kinderen vonden ons steeds minder eng De terugweg namen we door de heuvels. Hierdoor kwamen we langs de huisjes van de kinderen en hun ouders. Een prachtige tocht waarbij we een uniek inkijkje in hun leven kregen. Bij het huis van het dorpshoofd kregen we rijst met kangkung: overheerlijk! Na deze lunch liet het dorpshoofd de nieuwe waterputten zien en legde hij uit dat de kinderen na schooltijd hier elke dag water voor thuis komen halen. Onwerkelijk om te zien hoe hun dagelijks leven verschilt met dat van ons. De afgelopen dagen waren indrukwekkend en onvergetelijk. we zijn extra gemotiveerd om er in Nederland weer flink tegen aan te gaan. Doen jullie mee?
  8. Shopaholics on the move at Lombok!

    door: josvanderhoekzaterdag 18 juli 2009 15:39
    Shop till you drop. Dat was zo'n beetje het motto vandaag. Van 09.00 uur 's ochtends tot ongeveer een uurtje of drie hebben we vandaag met de leraren en het dorpshoofd materialen voor de Indonesische basisschool Duduk Atas ingeslagen. Schriftjes, pennen, potloden, whiteboards, EHBO-dozen, scharen, lijm, gekleurd papier, een keyboard, lesboeken, encyclopedieen, atlassen, wereldbol en als klap op de vuurpijl: een generator! Hiermee kan niet alleen de school van electriciteit gebruik maken, ook de rest van het dorpje heeft nu stroom om verlichting en andere stroom vragende apparaten te kunnen voeden. Wij hebben met het dorpshoofd afgesproken dat hij er op toe ziet dat de dorpsbewoners voor de brandstof en in het onderhoud van de generator voorzien, in ruil voor aansluiting op de aggregaat. Op deze manier heeft de school verder geen kosten aan de generator. Het was een mooie dag. Veel blije gezichten en op een directe en concrete manier bij gedragen aan actuele problemen op de school en in het dorp. Een mooiere dag hadden we ons niet kunnen wensen. Morgen hebben we een dagje vrij. Evenals morgen. Maar de dag erna gaan we weer de heuvel op. En dan zullen we wat meer vertellen over de mensen achter de basischool en de kinderen die er les krijgen. Selamat malan!
  9. Eerste wederzien met basisschool Duduk Atas

    door: josvanderhoekvrijdag 17 juli 2009 15:00
    Waar we vorig jaar zeker 2 uur naar basisschool Duduk Atas moesten klauteren, werden we vandaag verrast door een nieuwe, kortere route. Nog steeds anderhalf uur lopen, maar de wat vlakkere weg was wat makkelijker bewandelbaar. Een hele opluchting gezien al het materiaal dat we de komende week de berg op moeten sjouwen. De lieve kinderen van Duduk Atas waren blij verrast ons weer te zien. Ook van de leraren en het dorpshoofd ontvingen we een warm welkom. Na een heerlijk rietsuikerdrankje konden we gelijk aan de bak. Met zes leraren, het dorpshoofd en onze vertaler hebben we een lijst opgesteld van materialen die de school op dit moment nodig heeft. Denk hierbij aan boeken, pennen en whiteboards, maar bijvoorbeeld ook aan EHBO-kistjes, knutselmaterialen en meubilair. Daarnaast heeft het dorp in het algemeen en het schooltje in het bijzonder een generator nodig. Ook deze kunnen we van de tshirt opbrengst van de eerste en de tweede collectie aanschaffen. Dit alles gaan we samen met een tweetal leraren, het dorpshoofd en onze contactpersoon aanschaffen in Lombok's hoofdstad Mataram. We kijken er erg naar uit, want het was echt ongelofelijk mooi om die lieve kinderen van de basisschool weer te zien. We zijn dan ook blij dat we ze via de schoolmaterialen een klein beetje op weg kunnen helpen. Morgen brengen we hier weer verslag uit van ons shopping avontuur. Tot dan!
  10. Selamat Datang

    door: josvanderhoekdonderdag 16 juli 2009 16:06
    Na een jaar bezig te zijn, en met succes, is het dan zover. We zijn weer terug op Lombok. Vandaag hebben we bij ons contactpersoon op de kampong thee gedronken en een planning gemaakt van alles wat we deze week moeten gaan doen. Wat een enthousiasme en wat een vreugde toen we hem weer zagen na een jaar. Dan vergeet je gelijk dat je eigenlijk doodmoe bent van de reis. Het liefst ren je gelijk de berg op naar de school om alle kinderen weer te zien. Maar dat gaan we morgen doen. Stipt om 7.00 staat onze contactpersoon en een leerkracht van de school bij ons oop de stoep. We gaan dan de wandeltocht van 2 uur berg beklimmen weer ondernemen. Want nu is de tijd gekomen dat we samen met de leerkrachten van het schooltje de lijst met benodigde spullen gaan kopen. We gaan dan met het dorpshoofd de lijst bekijken en een plan maken hoe we de spullen de berg op krijgen naar de school. Super leuk, om de soort van tweede fase in te gaan. Het leuke is ook dat we de spullen op het eiland zelf gaan kopen, zodat we ook de lokale ecomie een klein beetje steunen. We houden jullie op de hoogte van onze belevenissen. Ook maken we video opnames van alles wat we hier doen. De volgende keer dat we hier weer zijn, hopen we het schoolgebouw geheel te renoveren en een deel bij te bouwen. Voor nu selamat tidur... Jos en Jelka
  11. Face This in nrc.next

    door: josvanderhoekvrijdag 3 juli 2009 18:52
    Wow! Een twee pagina's groot artikel over Face This in nrc.next... Ben je benieuwd naar het artikel? Klik dan hier om het te lezen!
  12. Met stip op 1

    door: josvanderhoekzondag 26 april 2009 11:59
    Donderdagavond was een rumoerige avond in huize Face This. Die avond werd duidelijk wie er met de weekrpijs van door zou gaan. De toetsencombinatie 'ctrl+F5' zorgde voor een lichte RSI, maar uiteindelijk behaalden we wel wat we vorige week voor ogen hadden: in een week op de eerste plaats eindigen. Iedereen waanzinnig bedankt voor jullie stem! Op naar de hoofdprijs!
  13. Veel 'nieuwe gezichten' steunen Face This

    door: josvanderhoekzondag 19 april 2009 15:38
    Sinds vrijdag doen we met Face This mee op het online platform Voor de wereld van morgen. Een prachtig initiatief dat ons een hoop kan bieden. En dat merkten we al gelijk nadat we ons project op het platform geplaatst hadden. Want niet alleen onze eigen achterban stemde op ons, ook een heleboel nieuwe gezichten zien de charme van ons super leuke t-shirt initiatief. Voor wie het nog niet wist: Face This wil een graantje mee pikken van de grote winsten die er in de mode-industrie omgaan, door de verkoop van t-shirts waarvan de prints zijn getekend door basisschoolleerlingen uit ontwikkelingslanden. De opbrengst van die shirts geeft Face This vervolgens terug aan de scholen waar die tekeningen gemaakt zijn. Op deze manier willen we beter onderwijs in derde wereldlanden realiseren en het zelfvertrouwen van de kinderen vergroten. Want welk 8-jarig jongetje of meisje kan nou zeggen dat ie een ontwerper van een kledingmerk is? Iedereen dus bedankt voor de eerste stemmen die we hebben gehad. En we hopen dat anderen ook snel ons initiatief willen supporten!