Dit onderwerp heeft nog geen reacties, en bestaat uit 1 pagina.
Dit onderwerp is geplaatst op 12-12-2009 23:09.
EU laat voortrekkersrol links liggen
- Geplaatst op zaterdag 12 december 2009 23:090 reactiesHet was spannend, komt Europa met een verrassend voorstel naar Kopenhagen? In Brussel bespraken regeringsleiders vandaag de inzet van de Europese Unie voor de Klimaattop in Kopenhagen. Europa heeft de wereld helaas flink teleurgesteld.

Ze blijft bij haar oude bod van twintig procent reductie van broeikasgassen in 2020 en dertig procent als andere landen meedoen. Dit is een achterhaalde strategie. Europa wordt links en rechts ingehaald door Japan (25%), Schotland (42%), Noorwegen (40%).
Om drastische gevolgen van klimaatveranderingen te voorkomen, laat de wetenschap zien dat minstens veertig procent reductie in rijke landen nodig is. En dat kan ook! Friends of the Earth Europe, ons Europese netwerk, heeft in samenwerking met het gerenomeerde Stockholm Environment institute, uitgewerkt hoe dat te bereiken is in 2020 in het rapport 'The 40% Study – Mobilising Europe to achieve climate justice'
Inzet op energiebesparing, versneld overgaan naar duurzame energie, uitfasering van kolen in 2035. Europa hoeft zich niet te verstoppen achter schijnoplossingen, zoals koolstofopslag, kernenergie en biobrandstoffen. Alle reducties kunnen plaatsvinden in eigen land, zonder het afkopen via dubieuze projecten in ontwikkelingslanden.
Het is nog niet te laat. Ik ben erbij om druk uit te oefenen, rapporten te verspreiden en actie te voeren. Europa pak je voortrekkersrol terug!Deze blog posting is geschreven door Linda IJmker
Inhoudelijk medewerker voor de campagne Klimaat en Energie en volg de onderhandelingen voor een nieuw Klimaatverdrag in Bonn, Barcelona en Bangkok. Via mijn weblog hou ik je op de hoogte.
Plaats een reactie
EU laat voortrekkersrol links liggen
Meer van deze auteur

Je reinste discriminatie!
dinsdag 8 december 2009 11:220 reacties
Kopenhagen kán nog slagen!
vrijdag 27 november 2009 15:050 reacties
Tot diep in de nacht
vrijdag 27 november 2009 10:410 reacties
Een bindend klimaatakkoord?
dinsdag 24 november 2009 16:240 reacties
Meest gelezen blogs

ASN Bank Wereldprijs 2010 morgen van start!
(1130 keer bekeken)
Achter de Schermen (wk 27) – Glimp van de ni…
(1097 keer bekeken)
Mooie opbrengst voor Cordaid tijdens jubileumfeest
(459 keer bekeken)
Interview met Mette te Velde, Stawberry Earth
(452 keer bekeken)
It all starts with.... Treemagotchi
(424 keer bekeken)
Achter de Schermen (wk 29) – Nog meer nieuwe…
(397 keer bekeken)
Gewoon Duurzaam pakt de weekprijs!
(365 keer bekeken)
YFM organiseert de vierde Eat-In Meat the Veggies
(248 keer bekeken)
