Dit onderwerp heeft nog geen reacties, en bestaat uit 1 pagina.
Dit onderwerp is geplaatst op 25-01-2010 11:59.
Vandaag Warme Truiendag!
- Geplaatst op vrijdag 12 februari 2010 09:590 reactiesVandaag 12 februari 2010 is het weer Warme Truiendag! Dan heb je een warme trui aan, staat de verwarming lager, bespaar 7% energie per graad en maak je er een spannende en energiezuinige dag van. Energie besparen is nog leuker als je het samen doet. Op www.warmetruiendag.nl/suggesties lees je hoe je vandaag op school en op kantoor de actie nog meer kunt aankleden en er een energiezuinige dag van kunt maken. Of laat je inspireren door de deelnemers van vorig jaar! Op www.warmetruiendag.nl/acties vind je wat andere deelnemers gaan ondernemen. Je kunt er ook je eigen pagina aanmaken waarop je jouw initiatief kunt beschrijven, een foto plaatsen, links naar filmpjes publiceren. Op de site kun je ook posters en ander actiemateriaal downloaden en gebruiken voor je eigen actie. Kijk op www.warmetruiendag.nl

Meer over Warme Truiendag
De Warme Truiendag is een initiatief van Vereniging Klimaatverbond Nederland en wordt jaarlijks op of rond 16 februari gehouden. Dat is de dag waarop in 2005 de Kyoto-overeenkomst in werking trad. Voor 2010 is gekozen voor de vrijdag die het dichtst bij deze datum ligt: vrijdag 12 februari.De bedoeling van het Kyoto protocol is om de uitstoot van broeikasgassen, die leiden tot klimaatverandering, wereldwijd te verminderen. De dag herinnert iedereen aan de afspraken van het verdrag: ook in Nederland moet de uitstoot van broeikasgassen verminderen.
In 2005 organiseerde de Vlaamse overheid de eerste Dikke Truiendag. In 2007 kreeg Nederland naar het voorbeeld van België een Warme Truiendag. Het Klimaatverbond in Nederland riep scholen, gemeenten en provincies op om deel te nemen aan de campagne. Vanaf 2008 zijn in Nederland en België de doelgroepen verbreed: de organisatoren roepen iedereen op school, op het werk en thuis op deel te nemen aan de Warme/ Dikke Truiendag.
Ga verstandig met energie om! De verwarming één graad lager spaart per graad maar liefst 7% energie en dus ook 7% CO2 uitstoot. Met een trui aan spaar je het klimaat zonder verlies van comfort. Maar liefst 40% van alle energie die in Nederland wordt gebruikt wordt omgezet in warmte. Een enorm besparingspotentieel dat nu de klimaatproblematiek steeds duidelijker wordt, met daadkracht moet worden aangesproken.
Er is heel veel energie te besparen bij het verwarmen van woningen, kantoren en scholen. Daarmee is een hele grote winst te boeken voor het klimaat. In Nederland gaat bijvoorbeeld maar liefst 30% van de energie in huishoudens op aan verwarming en daarop is volgens Milieucentraal nog 25 tot 30% besparing te boeken door middel van vervanging van verwarmingsketels, het installeren van dubbel glas en gevel-, dak- en vloerisolatie.Deze blog posting is geschreven door Redactie
De redactie van VoordeWereldvanMorgen, blogt, twittert en belt er de hele dag op los. We interviewen deskundigen over actuele thema's, we bedenken acties voor de leden en volgen initiatiefnemers van duurzame projecten. Wil je iets aan ons kwijt? Mail dan naar team@voordewereldvanmorgen.nl.
Plaats een reactie
Vandaag Warme Truiendag!
Meer van deze auteur

Teken de petitie voor menswaardig wonen
dinsdag 9 maart 2010 13:070 reacties
Waar of niet waar?
dinsdag 9 maart 2010 13:016 reacties
Duurzame Amsterdammers opgelet
dinsdag 2 maart 2010 09:190 reacties
Doe mee aan de Marikenloop!
donderdag 25 februari 2010 11:030 reacties
Speelgoed van recycled blik uit Madagaskar
dinsdag 23 februari 2010 16:350 reacties
Friesland werkt aan eerste pijpleiding voor biogas
dinsdag 23 februari 2010 12:060 reacties
Utrecht Fair Trade gemeente
maandag 22 februari 2010 16:480 reacties
Doe mee met de schrijfwedstrijd
dinsdag 9 maart 2010 13:000 reacties
Boomfeestdag
vrijdag 19 februari 2010 12:490 reacties
Strijd mee tegen kinderarbeid
woensdag 17 februari 2010 17:030 reacties
Meest gelezen blogs

Win een Face This T-shirt
(1120 keer bekeken)
Treemagotchi winnaar van de Terre de Femmes…
(722 keer bekeken)
Falafel (hulp gevraagd!)
(713 keer bekeken)
Van bank naar platform voor (duurzaam) ondernemen
(661 keer bekeken)
Duurzaam Dilemma: Gentechnologie
(659 keer bekeken)
Hoe verantwoord zijn je favoriete merken? Check Ra…
(653 keer bekeken)
Greenpeace publiceert 'Guide to Greener…
(592 keer bekeken)
Hoe gaat het met ........ mijn duurzame voornemen…
(535 keer bekeken)
Stelling Waar of Niet Waar?
(484 keer bekeken)
Saved by Youtube
(463 keer bekeken)
